У журналі «Міленіум» було опубліковано інтерв'ю

Blog page
den-yurista-assyria-1024x684

Інтерв’ю з директором Адвокатської компанії «Ассирія» Олексієм Савчуком в журналі «Міленіум».

З розвитком в Україні ринку послуг перед керівниками багатьох компаній постала непроста дилема: приймати відповідного фахівця в штат компанії або скористатися послугами так званих аутсорсеров — спеціалізованих організацій, які беруть на себе виконання певних функцій на регулярній «абонентської» основі. У нашій країні найбільш популярний аутсорсинг в сфері IT-технологій, бухгалтерських та юридичних послуг.

Про те, що таке юридичний аутсорсинг, і які його переваги в порівнянні з наймом юриста в штат компанії, ми сьогодні поговоримо з Олексієм Савчуком, адвокатом, керівником Адвокатської компанії «Ассирія».

Олексій, ваша компанія одна з перших в Дніпропетровську почала надавати дану послугу, скажіть что є вашими клієнтами?

Наші клієнти — це в першу чергу ділові люди, які цінують свій час, головним чином власники малого та середнього бізнесу. Ми працюємо з компаніями в сфері торгівлі, будівництва, IT-технологій, ресторанної справи. Основна частина наших клієнтів знаходиться в Дніпропетровську, Києві та Львові.

Нашим читачам дуже цікаво дізнатися, в чому ж, на ваш погляд, полягає перевага юридичного аутсорсингу в порівнянні з юристом в штаті фірми?

Можу відповісти на це питання виходячи з досвіду нашої компанії. Головна перевага для клієнтів — це значна економія. Причому як грошей, так і часу. Сьогодні на регіональному ринку праці важко знайти навіть середнього по професіоналізму та досвіду роботи юриста із зарплатними очікуваннями нижче 7 тисяч гривень. А в Києві середні заробітні плати ще в півтора рази вищі. Але зарплата юриста — це лише частина витрат. Не забувайте про податки, організації робочого місця, лікарняних, відпустки, канцелярії. Ще юрист може захворіти, піти у відпустку або взагалі звільнитися. У цьому випадку потрібно витрачати час на пошук нового співробітника і його адаптацію, перерозподіляти функції. Як зізнавалися мені багато керівників компаній, які самі не є юристами, їм важко при прийомі на роботу оцінити професіоналізм кандидата і відповідність його зарплатних очікувань реальним можливостям. Все це стає головним болем керівників. Для наших клієнтів ліками стало саме абонентське юридичне обслуговування.

Яка мінімальна вартість абонентського обслуговування у вашій компанії?

На сьогодні мінімальний пакет коштує 900 гривень на місяць. Він розроблений для представників мікробізнесу і приватних підприємців, які не хочуть наймати юриста в штат.

Олексій, вашою компанією розроблені пакети послуг для будь-якого виду бізнесу?

Кожен бізнес унікальний. Тому, ми завжди адаптуємо наші послуги під потреби клієнта. Якщо говорити про обсяг послуг, тобто пакети за 900, 1900 3900, 6900, 9900, 12900, 15900 гривень на місяць. Припустимо, пакет «Старт плюс» всього за 1900 гривень на місяць. Він включає в себе не тільки консультації в галузі господарського, підприємницького, комерційного, корпоративного, податкового права, а й підготовку та аналіз договорів, надання відповідей на запити держорганів, складання претензій, а також інші послуги юриста для бізнесу. Чи зможете ви знайти в компанію юриста на зарплату 1 900 гривень? Об’єктивно, це може бути хіба що студент другого курсу. Ви готові довірити йому свій бізнес? Тобто, співпрацюючи з нами, з одного боку клієнт отримує той обсяг послуг, який йому дійсно необхідний, а з іншого — не втрачає в професіоналізмі. Причому не просто не втрачає, а набуває, оскільки фактично наймає цілий юрвідділ, що складається з адвокатів і юристів, що спеціалізуються в різних галузях права. При роботі зі штатним юристом така гнучкість відсутня.

Тоді відкрийте секрет, як вам вдається конкурувати з штатним юристом за вартістю послуг?

Вся справа в ефективній організації роботи. Ми прихильники концепції бережливого виробництва, яка вперше була впроваджена компанією «Toyota» і вивела її в світові лідери автомобільного ринку. Суть її в тому, щоб мінімізувати всі втрати, які не створюють цінність для клієнта (пов’язані з очікуванням, неузгодженістю дій, перевиробництвом, зайвими рухами, затримками з прийняттям рішень, бюрократією і т.д.). Коли штатний юрист сьогодні займається договором, завтра реєстрацією нерухомості, післязавтра цінними паперами, а потім кілька днів грає в «World of Tanks» через відсутність роботи — він працює неефективно. Завдяки великій кількості клієнтів і юристів, ми можемо рівномірно розподілити роботу відповідно до спеціалізації наших співробітників. Так робота робиться швидше і якісніше, і в підсумку виграють всі — ми отримуємо дохід не збільшуючи вартість, а клієнтові не потрібно переплачувати.

Дякую вам за інтерв’ю, впевнена, воно буде корисним для наших читачів.

І вам спасибі. Також я хочу привітати всіх юристів України з минулим професійним святом, а всіх дніпропетровців запрошую відвідати Алею юристів, яка тепер знаходиться в сквері біля Жовтневої площі. 8 жовтня Адвокатська компанія «Ассирія» прийняла участь в організації святкового заходу, метою якого було озеленити наше місто. Спасибі Вам, дорогі друзі, за допомогу!